frontend development

چطور به یک توسعه دهنده فرانت اند حرفه‌ای تبدیل شویم؟

در دنیای فرانت اند جایی که همه چیز به سرعت در حال تغییر است، بسیار سخت است که تقریبا در مورد همه موارد اطراف به روز باشید. فقط تصور کنید چه تعداد فریم ورک CSS، جاوا اسکریپت ابزار‌های مختلفی که روزانه به وجود می‌آیند و حتی فکر به آن نیز به اندازه کافی ترسناک است، درسته‌؟

پس چگونه آپدیت باشیم‌؟ چگونه در چیزی که هستیم خوب باشیم و در عین حال چیزهای جدید یاد بگیریم؟ چگونه قادر باشیم که با همه در یک تیم کار کنیم و آنقدر خوب باشیم که کارمان را به درستی انجام دهیم‌؟

من فکر میکنم که تقریبا آسان هست. شما نیازی به دانستن همه چیز ندارید، فقط باید روی چیز‎های درست تمرکز کنید.

چیزی در مورد طراحی بیاموزید

بله، درست شنیدید، اما ممکنه بپرسید چرا؟

شما یک طراح فرانت اند هستین درسته؟ به این دلیل‌! شما برای تمام آن کد‌هایی که طراحی را از جدا شدن حفظ میکند مسئول هستید. شما برای تمام آن ظاهر آراسته و دکمه‌های درخشان که با آن تعاملات فوق العادشان در ذهن افراد بنشینند، مسئول هستید.

از آنجایی که شما قرار هست آن طراحی را کد کنید، واضح است که شما به دانشی در زمینه طراحی نیازمندید. فقط از نگاه کردن به آن، شما باید بدانید که چی به چی هست و چگونه کار خواهد کرد.

چرا این خوب است؟

با دانستن در مورد طراحی،شما می‌توانید ضعف‌های ارتباطی را کاهش داده و به طراح‌ها کمک کنید.خیلی خوب است که فردی باشید که کار را بدون به زحمت انداختن دیگران با ایمیل و مسیج به اتمام برسانید.

چیزی در مورد بک اند یاد بگیرید

شما به دوستانی در طرف بک اند هم نیاز دارید. بله به عنوان یک طراحی فرانت اند شما کار زیادی با بک اند کارها دارید، پس نیاز خواهید داشت که در مورد زبان‌های بک اند هم چیز‌های اندکی بدانید. شما یک توسعه دهنده هستید درسته‌؟

پس بک اند کارها نیز از شما انتظار دارند که در مورد آنها و کدهایشان بدانید. از همکاران بک اند کارتان بپرسید که از چه فریم ورکی استفاده میکنند و یا به اسناد آن فریم ورک مراجعه کنید. همیشه چیزی هست که شما میتوانید یاد بگیرید و با کم کردن حجم کارشان بهشان کمک کنید.

چرا این خوب است‌؟

با دانستن در مورد موارد بک اند شما کمتر به انتظار آنها برای تسک‌های کوچک که خودتان نیز میتوانید انجام دهید، می‌نشینید. به آسانی توسط یادگیری چند زبان قالب که تیمتان از آن استفاده میکنید شما میتوانید زمان زیادی را ذخیره کنید و البته دوستان بک اند کارتان نیز با شما مهربان خواهند بود، باور کنید!‌! شما به آن نیاز خواهید داشت‌!!!

توانایی‌هایتان را تیز کنید

تمرین … تمرین … تمرین … اما عاقلانه‌!

چند تمپلیت رایگان دانلود کنید، کد بزنید، فقط برای خودتان، یکی دیگر پیدا کنید و کار مشابه را انجام دهید و کد نوشته شده را دور نریزید. برای بعد نگه دارید. به یاد داشته باشید که شما در هفته‌های آتی بهتر خواهید شد. بعد از زمانی برگردید و به کدی که نوشتید نگاه کنید. بی ارزش به نظر می‌رسد‌؟ یا همچنان خوب به نظر می رسد، از خودتان بپرسید!‌! میتواند بهتر باشد؟ می‌توانید یه جورایی بهترش کنید‌؟

سپس آن را از بین ببرید و از نو شروع کنید، اما این بار بهتر انجامش دهید‌!

چرا این خوب است‌؟

خوب است که با تمرین توانایی کدینگتان را هر زمان بهبود ببخشید، و این حقیقتا یکی از بهترین راه‌ها برای انجامش است. شما میتوانید چی و چگونه انجامش دهید، و همچنین یک عادت سالم برای بهبود چیزها به وجود آورده‌اید.

به کدهای افراد دیگر نگاه کنید

چون افراد دیگر نیز چیزهایی را می‌دانند که شما شاید ندانید. با نگاه کردن به کارهای افراد و اینکه چگونه انجامش داده‌اند شما می‌توانید چیز‌ها را از زوایای مختلف ببینید. شاید شما متوجه بعضی از مشکلاتتان شوید. به حل چیزی که در حال حاضر اذیتتان می‌کند شوید و یا در مورد چیزی الهام بگیرید.

از کدپن‌، وبسایت‌های الهام بخش و گالری‌های وب به طور منظم بازدید کنید و به کارهای دیگران توجه کنید. وقتی را صرف کنید که بفهمید آنها چه کرده‌اند قبل از اینکه به کدشان نگاه کنید.

چرا این خوب است‌؟

نگاه کردن به کد‌های دیگر توسعه دهندگان میتواند مفید باشد. شما میتوانید چیزهای جدید یاد بگیرید یا چیز های جدیدی با الهام گرفتن از آنها خلق کنید.

این یک تمرین مرسوم نیست که به دنبال فرصت‌های شغلی مخفی شده در سورس کد وب سایت‌ها بگردید.

2560 1707 بوت کمپ برنامه نویسی و آمادگی برای بازارکار کارادمی