کدام زبان برنامه نویسی

چه زبان برنامه‌نویسی باید یاد بگیرم؟

قبل از پاسخ دادن به سوال ” چه زبان برنامه‌نویسی باید یاد بگیرم؟”، باید مطلبی را برای علاقه‌مندان در این حوزه روشن کنیم. نباید یک زبان برنامه‌نویسی، بلکه نیاز به یاد‌گیری زبان‌های مختلف را دارید. مطمئنا، شما می‌توانید یک زبان واحد یاد بگیرید، اما شما یک مقدار باور نکردنی از قابلیت‌ها را از دست خواهید داد. جاوا اسکریپت یک قطعه‌ای از پازل است که واقعا به هنگام معرفی HTML و CSS به توسعه ‌وب کمک می‌کند. در ادامه زبان‌های مورد نیاز به یادگیری برای شغل‌های مختلف معرفی خواهد گردید.

اگر می‌خواهید یک مهندس نرم‌افزار شوید:

زبان‌های برنامه‌نویسی: JavaScript ،Ruby ،CSS ،HTML

قابلیت‌های کاری: یک مهندس نرم‌افزار می‌تواند نیازهای کاربر را تجزیه و تحلیل کند و از کد برای ایجاد، تعمیر یا بهبود نرم‌افزار استفاده کند. برخی از مهندسان نرم‌افزار خود را توسعه‌دهندگان و بالعکس می‌نامند.

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده رابط‌کاربری شوید:

زبان‌های برنامه‌نویسی: JavaScript ،CSS ،HTML

قابلیت‌های کاری: هر آنچه که در وب مشاهده می‌کنید نتیجه‌ای از زبان‌های توسعه سمت کاربر وب می‌باشد. معمولا بحث‌هایی در مورد بهترین زبان‌ها برای حرفه‌ای خاص وجود دارد، اما همه برای توسعه رابط‌کاربری به این سه زبان نیاز دارند. به عنوان یک توسعه‌دهنده سمت کاربر شما به احتمال زیاد خلاق و می‌توانید یک سایت زیبا و کارا درست کنید.

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده سمت سرور شوید:

زبان‌های برنامه‌نویسی: PHP ،Java ،Ruby ،Python ،SQL

قابلیت‌های کاری: توسعه‌دهندگان سمت سرور زندگی تازه به کدهای توسعه‌دهندگان سمت کاربر می‌بخشند. سایت مورد علاقه شما نه تنها ظاهر زیبایی دارد بلکه عملکرد بسیار خوبی هم دارد. همچنین نتایج جستجوی سریع در یک سایت خرده فروش آنلاین را می‌توانید متشکر از یک توسعه‌دهنده سمت سرور باشید.

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده Full-Stack شوید:

زبان‌های برنامه‌نویسی: JavaScript ،CSS ،HTML ،PHP ،Java ،Ruby ،Python ،SQL

قابلیت‌های کاری: با نگاهی به تمام زبان‌ها، احتمالا می‌توانید حدس بزنید که برای چه نوع کاری است. شما به عنوان یک توسعه‌دهنده Full-Stack، در حال کار بر روی Front-end و Back-end یک وب‌سایت یا برنامه هستید. این کار برای هرکسی است که دوست دارد کمی از همه چیز را انجام دهد و علاقه‌مند به درگیر شدن در یک پروژه از ابتدا تا انتها باشد.

اگر می‌خواهید یک توسعه‌دهنده موبایل شوید:

زبان‌های برنامه‌نویسی: ++C# ،Swift ،Java ،Kotlin ،C/C

قابلیت‌های کاری: توسعه‌دهندگان موبایل برنامه‌هایی را که هر روز استفاده می‌کنید، ایجاد می‌کنند. آنها مهارت‌هایی را که معمولا در توسعه‌دهندگان Front-end و Back-end مشاهده می‌کنید را برای ایجاد و راه اندازی برنامه‌ها ترکیب می‌کنند.

اگر می‌خواهید یک متخصص علم داده شوید:

زبان‌های برنامه‌نویسی: Python ،R ،SQL ،Java

قابلیت‌های کاری: متخصصین داده‌ها باید زبان رایانه‌ای آماری و سیستم‌های مدیریت داده را یاد بگیرند. فرصت‌های دیگری در علم داده وجود دارد که از این زبان‌ها استفاده می‌کنند، اما نیازی به تجربه برنامه‌نویسی ندارند. یک تحلیلگر داده یک فرصت عالی برای کسی است که دوست دارد از داده برای حل مشکلات استفاده کند

1000 434 بوت کمپ برنامه نویسی و آمادگی برای بازارکار کارادمی